Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-карусельник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря-карусельника 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію і правила перевірки на точність унікальних і інших особливо складних карусельних верстатів; будову, геометрію і правила термооброблення, заточування і доведення всіх видів нормального і унікального різального інструменту; способи установлення, кріплення і вивірення особливо складних відповідальних деталей в декількох площинах з застосуванням інструментів і приладів; правила визначення найвигідніших режимів різання та високопродуктивного використання верстата і інструменту; правила розрахунків, які пов'язані з виконанням особливо складних і відповідальних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує токарне оброблення особливо складних і відповідальних тонкостінних деталей, які підлягають деформації, з великою кількістю опуклих, увігнутих і фасонних поверхонь, які обробляє за 1 - 5-м квалітетами (2-м класом точності). Установлює деталі з комбінованим кріпленням, з великою кількістю переустановлень, які вимагають вивіряння спеціальним інструментом та приладом. Нарізає великі, складні, особливо складні різного профілю та кроку; шліфує і полірує поверхні. Виконує токарне оброблення особливо складних відповідальних великогабаритних деталей, виробів та вузлів на унікальних токарно-карусельних верстатах, в тому числі виконує указані роботи з оброблення деталей з важкооброблюваних, високолегованих та жароміцних матеріалів методом сполученого плазмово-механічного оброблення.

Приклади робіт
Апарат сопловий - остаточне оброблення тонкостінних конструкцій з великою кількістю переходів. Деталі корпусні гідротурбін і насосів - оброблення отворів з декількома розмірами з двох і більше установок, з застосуванням плазмового підігрівання та без нього. Деталі циліндрів газових компресорів і гідравлічних пресів - розточування отворів, підрізання, точіння канавок у важкодоступних місцях з застосуванням плазмового підігрівання та без нього. Диски парових радіальних турбін багатовінцеві двосторонні - остаточне оброблення. Корпус компресора - остаточне оброблення з великою кількістю переходів (з двох і більше установок). Корпуси дейдвудних сальників - остаточне оброблення за ескізами. Лопатки і циліндри турбін з високими параметрами - шліфування на конус у складеному стані з різними схилами конусності. Пакет соплового апарату - остаточне оброблення з двох і більше установок з великою кількістю переходів. Планшайби і основи 16-метрового карусельного верстата (планшайби з чотирьох частин та основа з семи-восьми секторів) - остаточне обточування. Сепаратори пари, корпуси реакторів - повне токарне оброблення з плазмовим підігріванням. Циліндри турбін високого тиску - чистове оброблення з прорізанням профільних канавок під лопатки.