Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-напівавтоматник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи однотипних токарних напівавтоматів; найменування, призначення та умови застосування найбільш розповсюджених універсальних пристроїв; будову простого і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; нормальний і спеціальний різальний інструмент; правила заточування і установлення різального інструменту; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); призначення і властивості охолоджувальних і змащувальних рідин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує токарне оброблення простих деталей за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) на токарних напівавтоматах, налагоджених для оброблення визначених деталей або для виконання окремих операцій, з застосуванням нормального різального інструменту і універсальних пристроїв.

Приклади робіт
Болти, гайки, шпильки діаметром до 50 мм - повне токарне оброблення. Втулки діаметром до 100 мм, валики і гвинти з діаметром до 500 мм - повне токарне оброблення. Муфти з'єднувальні - виготовлення. Ободки годинників великогабаритні - обточування торця та зовнішньої поверхні. Шестірні циліндричні діаметром до 200 мм - повне токарне оброблення.