Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-напівавтоматник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря-напівавтоматника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила підналагодження верстатів, які обслуговує; будову і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів; режими різання залежно від металу і різального інструменту; кути заточування та різальні властивості інструменту, виготовленого з інструментальних сталей, і інструменту, оснащеного пластинками твердих сплавів або керамічними; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); основні властивості матеріалів, які обробляє.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує токарне оброблення деталей середньої складності за 8 - 11-м квалітетами (3 - 4-м класами точності) на налагоджених токарних напівавтоматах та виконує операції з обточування і розточування циліндричних, конічних і фасонних поверхонь. Підналагоджує верстат, установлює технологічну послідовність оброблення і режимів різання.

Приклади робіт
Болти, гайки, шпильки діаметром понад 50 мм - повне токарне оброблення. Букси роликові - повне токарне оброблення. Вали багатоступінчасті довжиною до 3000 мм - чистове обточування. Втулки, валики і гвинти - повне токарне оброблення. Гайки глухі - обточування, свердління, розточування канавки, нарізання різьби і обточування сфери. Кільця компресорні та маслознімні - обточування зовнішньої поверхні за копіром та розточування канавок. Кільця корпусні наручних годинників - проточування лапок і циліндричного пояска. Кільця шарикопідшипників діаметром до 200 мм - токарне оброблення по профілю. Ковпачки - чистове оброблення. Свердла, плашки, мітчики, фрези кінцеві - повне токарне оброблення. Шестірні циліндричні діаметром понад 200 до 500 мм та конічні діаметром до 300 мм - повне токарне оброблення. Штанги діаметром до 70 мм - гостріння кінців.