Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різьбошліфувальник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією різьбошліфувальника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості і правила перевірки на точність різьбошліфувальних верстатів різних типів, універсальних і спеціальних пристроїв; класифікацію і характеристики шліфувальних кругів і правила застосування їх залежно від металу, який обробляє, кроку різьби та чистоти оброблення, яка вимагається; правила настроювання і регулювання складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Шліфує різьби різного кроку та профілю на складних та відповідальних інструментах, деталях та пристроях за 6-м квалітетом (1 - 2-м класами точності), а також виконує шліфування та затилування зубів черв'ячних фрез за 6 - 7-ю ступенями точності на різьбошліфувальних верстатах різних типів. Підбирає, установлює і править шліфувальні круги під будь-який профіль різьби. Шліфує з застосуванням декількох люнетів.

Приклади робіт
Барабанчики контрольні для різьбових скоб і фрез - шліфування різьби. Гвинти пресів Бринелля - шліфування різьби. Гребінки дискові багатозахідні для внутрішньої різьби - шліфування різьби з підгонкою радіусів. Калібри (пробки) різьбові конусні - шліфування профільної різьби. Калібри (кільця) різьбові - шліфування профільне різьби. Калібри (пробки) різьбові циліндричні - остаточне шліфування профільної різьби. Копіри з метричною і спеціальною різьбою одно- і багатозахідні - шліфування різьби. Мітчики конічні - шліфування профільне різьби. Мітчики ручні і машинні з метричною та дюймовою різьбою - остаточне шліфування різьби. Мітчики з багатозахідною, пилкоподібною та трапецеїдальною різьбою - шліфування профільне різьби. Фрези різьбові - шліфування профільне різьби та затилування. Фрези черв'ячні модульні - шліфування профільне різьби та затилування.