Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Свердлувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією свердлувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила підналагодження і перевірки на точність свердлильних верстатів різних типів; будову і правила застосування простого і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту, затискних та установочних пристроїв; геометрію, правила заточування і установлення нормального і спеціального різального інструменту; елементи і види різьб; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Свердлить, розсвердлює, зенкерує та розгортає отвори за 8 - 11-м квалітетами (3 - 4-м класами точності) в різних деталях, а також свердлить отвори за 12 - 14-м квалітетами (5 - 6-м класами точності) в складних, великогабаритних відповідальних деталях. Свердлить глибокі отвори в деталях різної конфігурації на глибину свердління понад 5 до 15 діаметрів свердла на свердлильних верстатах, а також на глибину понад 10 до 20 діаметрів свердла з застосуванням спеціальних напрямних пристроїв, а також на спеціальних налагоджених верстатах на глибину понад 10 діаметрів свердла. Установлює і кріпить складні деталі на косинцях, призмах, домкратах та прокладках з вивірянням в двох і більше площинах. Свердлить отвори під різними кутами і в різних площинах. Свердлить отвори в різних деталях для нарізання різьби. Нарізає різьби з діаметром до 2 мм та понад 24 до 42 мм на прохід та в упор. Підналагоджує верстат з застосуванням універсальних і спеціальних пристроїв та самостійно визначає технологічну послідовність оброблення деталей і режим різання. Керує підіймально-транспортним устаткуванням з підлоги. Стропує та ув'язує вантажі для підіймання, переміщення, установлення та складування.

Приклади робіт
Бабки задні токарних верстатів - свердління отворів під болти. Вали, осі - свердління косих змащувальних отворів. Деталі з титанових сплавів - нарізання різьби мітчиками на прохід та в упор. Деталі металообробних верстатів - гітари токарних верстатів, шпинделі різних верстатів - свердління отворів за розміткою. Деталі, вузли та зварні конструкції різні - свердління отворів, зенкерування пневмоінструментом. Деталі годинників - свердління, розгортання, зенкування отворів. Днища сферичні для фільтрів - свердління, зенкерування, зенкування. Корпуси фільтрів - свердління отворів у фланцях. Корпуси і кришки підшипників суднових опорних з діаметром валу до 500 мм та упорних з діаметром валу до 400 мм - свердління та підрізання отворів на розняттях під болти для спарювання. Корпуси і кришки редукторів в складеному стані - свердління, зенкерування, зенкування. Корпуси підшипників - свердління отворів під шпильки і болти в місцях з'єднання. Кільця притискні для кришок виробів "Т" і "К" та кремальєрних кришок і дверей - свердління отворів за розміткою, зенкування. Коробки кабельні - свердління отворів. Корпуси кремальєрних кришок і дверей - свердління отворів під установлення знімних клинів та притискних кілець. Плати друкарські III групи складності - свердління, зенкування отворів. Плити акустичні - свердління. Стільці, стакани, фланці та інші деталі - нарізання різьби з діаметром до 2 мм і понад 24 мм до 42 мм на прохід і в упор. Трійники, патрубки, коліна з фланцями - свердління отворів у фланцях. Фланці, кільця діаметром понад 500 мм - свердління отворів за розміткою або за кондуктором, зенкування, цекування, зенкерування. Шестірні зубчастої передачі сумісно з зубчастим вінцем - свердління та розгортання отворів. Шестірні і шківи роз'ємні - свердління отворів в місцях з'єднання та під змащування. Штампи - свердління отворів під напрямні колонки.