Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Свердлувальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією свердлувальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми, правила перевірки на точність верстатів, які обслуговує; конструктивні особливості і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; будову складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів; геометрію, правила термооброблення, заточування, доведення, установлення нормального і спеціального різального інструменту; систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Свердлить, розсвердлює, зенкерує та розгортає отвори за 6 - 9-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) в складних і відповідальних деталях, які розташовані в різних площинах. Свердлить глибокі отвори в деталях різної конфігурації на глибину свердління понад 15 діаметрів свердла, а також на глибину понад 20 діаметрів свердла з застосуванням спеціальних напрямних пристроїв. Свердлить отвори під різними кутами та в різних площинах, які потребують декількох установлень та великої точності направлення по осі отвору та відстані між центрами отворів. Підрізає, розточує та нарізає різьбу у важкодоступних місцях. Установлює великі деталі складної конфігурації, які потребують комбінованого кріплення та точного вивіряння в різних площинах. Нарізає різьбу з діаметром понад 42 мм, а також різьбу, яка виконується за 7 - 8-м квалітетами (2 і 2а класами точності). Налагоджує універсальні і спеціальні верстати з застосуванням складних пристроїв і установлює найвигідніші режими різання.

Приклади робіт
Бабки передні верстатів - свердління та розгортання отворів. Деталі, вузли та зварні конструкції, великогабаритні та відповідальні складної конфігурації - свердління та підрізання отворів, зенкерування, розгортання та нарізання різьби. Каретки супортів, супорти і коробки швидкостей верстатів - свердління, розгортання, нарізання різьби та підрізання. Корпуси і кришки редукторів в складанні - розгортання отворів під циліндричні і конічні штифти. Корпуси і кришки підшипників суднових в складанні - розгортання отворів під штифти і болти. Корпуси і кришки підшипників суднових опорних з діаметром валу 500 мм та більше і опорних з діаметром валу 400 мм і більше - свердління і підрізання отворів на розняттях під болти для спарювання. Кришки і фланці кабельних коробок з великою кількістю отворів - свердління отворів різних діаметрів, підрізання отворів з утворенням радіусів. Кронштейни, напрямні основи та фундаменти виробів "Ш" і "К" - свердління і зенкерування отворів пневмоінструментом. Матриці і пуансони штампів та основи кондукторів, пристрої великих розмірів та складної конфігурації - свердління отворів за розміткою в різних площинах. Обід еластичної муфти валопроводу - свердління, зенкерування ступінчастих отворів. Обойми дейдвудних сальників - свердління, зенкерування та розгортання отворів під пружини. Плати друкарські IV групи складності - свердління, зенкування отворів. Плити фундаментні великих розмірів - свердління отворів різних діаметрів за розміткою під установлення механізмів. Фартухи токарних і інших верстатів - свердління та розгортання отворів.