Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різьбошліфувальник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією різьбошліфувальника 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію і правила перевірки на точність різьбошліфувальних верстатів різних типів та різних пристроїв; класифікацію і характеристики шліфувальних кругів і правила застосування їх залежно від металу, який обробляє, кроку різьби та потрібної чистоти оброблення; правила визначення режимів різання за довідниками та паспортами верстатів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Шліфує особливо складні різьби різного кроку і профілю на особливо складному інструменті, який дорого коштує, деталях і пристроях за 1 - 5-м квалітетами (0 - 1-м класами точності), а також шліфує та здійснює затилування зубів черв'ячних фрез за 4 - 6-м ступенями точності на різьбошліфувальних верстатах різних типів. Підбирає, установлює і править шліфувальні круги під будь-який профіль різьби. Налагоджує верстат з виконанням необхідних розрахунків.

Приклади робіт
Гвинти ходові до шліфувальних та інших верстатів і машин - шліфування різьби. Калібри (пробки) з трапецеїдальною багатозахідною різьбою - остаточне шліфування різьби. Накатки багатопрофільні - шліфування профільне. Фрези спеціальні для фрезерування рифлень - шліфування профільне багатозахідної різьби. Черв'яки універсально-поворотного столу координатно-розточувальних верстатів - шліфування різьби.