Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Машиніст самохідного вагоперевірочного вагона 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною або спорідненою професією робітника 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила експлуатації вагоперевірочного вагона та самохідних візків; правила і терміни технічного огляду, ремонту та оглядання устаткування вагоперевірочного вагона; правила державної перевірки та клеймування зразкового устаткування та візків; порядок і методи перевірок за допомогою вагоперевірочного вагона ваговимірювальних пристроїв; правила та способи навантаження вагоперевірочних візків гирями; допустимі граничні навантаження на вагон та підйомно-транспортне устаткування; терміни оглядання пристроїв та інвентаря; основи електротехніки, телемеханіки та механіки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує самохідним вагоперевірочним вагоном і самохідними вагоперевірочними візками під час їх пересування у межах підхідної та вагової колії. Опускає та установлює самохідні вагоперевірочні візки на колії за допомогою кран-балки. Завантажує самохідні вагоперевірочні візки зразковими гирями. Перевіряє вагонні ваги, контрольно-вагові платформи та товарні ваги. Обслуговує двигуни електростанції, підйомно-транспортне устаткування та приводи до нього. Налагоджує та регулює двигуни та устаткування вагоперевірочного вагона. Забезпечує справне утримання зразкових гир і контролює наявність на них діючого державного перевірочного клейма. Бере участь у планово-запобіжному ремонті устаткування та пристроїв вагоперевірочного вагона. З'єднує механізм пересування вагоперевірочного вагона під час самостійного його пересування та відключення за умови постановлення його до складу поїзда.

Спеціалізація
Помічник машиніста самохідного вагоперевірочного вагона тарифікується на один розряд нижче від машиніста, під керівництвом якого він працює.