Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-напівавтоматник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря-напівавтоматника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і кінематичні схеми токарних напівавтоматів різних конструкцій і правила перевірки їх на точність; конструктивні особливості і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; будову складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів; геометрію, правила термооброблення, заточування і доведення нормального і спеціального різального інструменту; систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує токарне оброблення складних і особливо складних деталей за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) на токарних напівавтоматах різної конструкції з великою кількістю переходів, всілякі фасонні роботи, з застосуванням нормального і спеціального різального інструменту і універсальних пристроїв. Підналагоджує верстати, установлює і регулює інструмент і пристрої. Користується набором шестерень для налагодження напівавтоматів.

Приклади робіт
Вали багатоступінчасті довжиною понад 3000 мм - чистове обточування. Вали колінчасті двигунів - обточування корінних шийок. Гільзи циліндрів - чистове оброблення. Деталі годинників - алмазне проточування. Диски для універсальних патронів металообробних верстатів - повне токарне оброблення. Картери маховиків - розточування корпусу картера зі сторони кріплення маховика і обточування фланця. Кільця шарикопідшипників діаметром понад 200 мм - токарне оброблення по профілю. Корпуси секцій паливних насосів - свердління, зенкерування отворів, нарізання різьби та підрізання торця. Кулі і кульові з'єднання - обточування сфери. Шестірні циліндричні діаметром понад 500 мм і конічні з діаметром понад 300 мм - повне токарне оброблення. Штанги діаметром понад 70 мм - гостріння кінців на верстатах.