Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер робіт на металопокриттях 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера робіт на металопокриттях 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови та Державні стандарти на приймання складних виробів і деталей після металопокриття; технологічний процес полірування, глянсування і нанесення металопокриттів; будову контрольно-вимірювальних інструментів і приладів; методи профілактики браку; призначення і склади реактивів та електролітів, які застосовуються для металопокриттів; допуски, посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); методи нанесення всіх видів металопокриттів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює і перевіряє складні деталі і вироби з поверхнями, важкодоступними для перевірки після металопокриття, з застосуванням додаткових катодів, анодів і екрану. Визначає товщину шару металопокриття за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Перевіряє контрольні розміри, які указані в кресленнях та технологічних картах. Перевіряє задані режими осадження металопокриттів за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Контролює силу струму, температуру електролітів, якість покриття і глянсування. Веде облік та звітність з якості та кількості на прийняту та забраковану продукцію.

Приклади робіт
Бачки і циліндри різноманітні, котли для їжі, м'ясорубки - контроль і приймання після гальванічного лудіння. Вали - контроль металопокриття під заданий розмір. Вали - контроль після нарощування міді на посадочних ділянках для відновлення їх розмірів. Валики ступінчасті, маховики, інструмент вимірювальний, прес-форми, матриці штампів і пуансонів - контроль і приймання після хромування. Деталі складної форми побутової електроосвітлювальної апаратури - контроль якості всіх видів декоративних покриттів. Зірочки для ланцюгових передач різних розмірів - контроль після хромування. Прожектори, фари - приймання після сріблення. Трійники - перевірка правильності установлення додаткових анодів.