Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Коректувальник ванн 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією коректувальника ванн 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості та будову всілякого устаткування та пристроїв, які застосовує під час металопокриття; правила вибору найбільш продуктивних режимів і процесів металопокриття; вплив спеціальних складів електролітів на режим покривання; способи випробувань електролітів та контрольно-вимірювальні прилади, які застосовує при цьому; принципи роботи і правила обслуговування насосно-холодильних агрегатів, автоматичних установок безперервної фільтрації та іншого устаткування автоматичних ліній.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Підбирає та коректує експериментальні хімічні склади ванн і спеціальні електроліти для металопокриттів. Виконує самостійний вибір способів і режимів покривання. Коректує електроліти та регулює процес покривання на автоматичних лініях підвісно-барабанного типу. Контролює роботу насосно-холодильних агрегатів та автоматичних установок безперервної фільтрації. Усуває причини неякісного покриття виробів (деталей).