* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Фрезерувальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи однотипних фрезерних верстатів; найменування, маркування та основні властивості матеріалів, які обробляє; найменування, призначення та умови застосування найбільш розповсюджених пристроїв; будову простого та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; види фрез та їх основні кути; призначення та властивості охолоджувальних рідин і масел; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Фрезерує на горизонтальних, вертикальних та копіювальних верстатах прості деталі за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) з застосуванням нормального різального інструменту і універсальних пристроїв та з додержанням послідовності оброблення і режимів різання відповідно до технологічної карти або вказівки майстра. Виконує операції з фрезерування граней, прорізів, шипів, радіусів та площин. Обробляє прості деталі та голково-платинові вироби за 8 - 11-м квалітетами (3 - 4-м класами точності) на спеціалізованих верстатах, налагоджених для оброблення визначених деталей і операцій або на універсальному устаткуванні з застосуванням мірильного різального інструменту і спеціальних пристроїв. Установлює деталі в нормальних і спеціальних пристроях і на столі верстата з нескладним вимірянням. Керує багатошпиндельними поздовжньо-фрезерними верстатами з довжиною стола до 10 000 мм під керівництвом фрезерувальника вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Балки з симетричного штабобульбового профілю - фрезерування. Болти, гайки, пробки, штуцери, крани - фрезерування граней під ключ. Вали, осі довжиною до 500 мм - фрезерування наскрізних та глухих шпонкових пазів. Викрутки - фрезерування жала. Вилки і кронштейни - фрезерування пазів. Втулки діаметром до 150 мм - фрезерування пазів за розміткою. Втулки - фрезерування канавок. Гайки коронкові - фрезерування пазів для шплінта. Деталі довжиною до 1500 мм - фрезерування прямолінійних кромок, фасок та вирубання плакувального шару. Деталі металоконструкцій малогабаритні - фрезерування. Деталі розміром не більше 560 х 500 - фрезерування площин. Заготовки різного профілю - різання на деталі. Ключі гайкові, торцеві - фрезерування зіву квадратного або шестигранного. Книці, бракети пластмасові - фрезерування за розміткою. Сковзуни бокові візків рухомого складу - фрезерування. Корпуси і кришки ілюмінаторів - фрезерування вушок і пазів. Корпуси клапанів - фрезерування контуру фланця. Кронштейни, важелі, тяги, штанги - фрезерування площин. Лопаті пластмасових гвинтів - попереднє оброблення маточини. Мітчики ручні та машинні - фрезерування стружкових канавок. Муфти, стакани, вилки фасонні, фланці - фрезерування контуру за розміткою. Наконечники мірних стояків - фрезерування площин і овальних отворів. Ножі для набірних фрез і мітчиків - фрезерування контурів і площин з припуском під шліфування і фрезерування рифлення. Пальці, осі діаметром до 50 мм та довжиною до 250 мм - фрезерування прорізів під ключ та викрутку. Петлі - фрезерування шарнірів. Платини і мости годинників - фрезерування фасок, лисок. Плашки круглі, притири різьбові і гладкі - фрезерування розрізного пазу. 28. Подушки упорні суднових підшипників - різання на сектори за розміткою. Подушки упорні суднових підшипників - фрезерування по контуру. Прокладки - фрезерування торців і скосів. Рамки кінгстонів - фрезерування контуру. Різцетримачі до токарних верстатів - остаточне фрезерування. Різці токарні, стругальні, довбальні та автоматні - фрезерування гнізд під пластинки і опорних площин. Розгортки циліндричні з прямим зубом діаметром понад 4 мм - фрезерування зубів. Свердла спіральні діаметром понад 1 до 4 мм - фрезерування спіральних канавок на спеціальному устаткуванні або з застосуванням пристроїв. Стояки підвісок ресорного підвішування - фрезерування. Фрези і свердла з конічним хвостом - фрезерування лопаток. Фундаменти з склопластика під допоміжні механізми з габаритом до 1000 х 1000 кв.мм - фрезерування. Шпонки, планки, листи та інші деталі - фрезерування площин довжиною до 250 мм під косинець. Шпонки - фрезерування закруглень на кінцях. Штуцери, шайби швидкознімні - фрезерування пазів.