Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту металоконструкцій метрополітену 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту металоконструкцій метрополітену 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову всіх типів затворів; електротехніку, механіку, основи гідравліки, геометрії і тригонометрії; технічні характеристики і конструкції обладнання, яке ремонтується, налагоджується та випробовується, а також режим його роботи; дослідні зразки металоконструкцій; способи налагодження пристроїв автоматики; допустимі навантаження на працюючі деталі і механізми; способи комплексного керування металоконструкціями у різних режимах; будову контрольно-вимірювальних приладів; способи запобігання та усунення деформації металів та внутрішніх напруг при зварюванні; правила складання технічної документації на відремонтоване обладнання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, ремонтує, керує та утримує в справному стані станційні, тунельні і вестибюльні затвори всіх типів, включаючи нетипові затвори двосторонньої дії. Розбирає, ремонтує, складає, налагоджує, регулює і випробовує спеціальні затвори двосторонньої дії у поєднаних електричних і механічних ланцюгах керування з диспетчерською централізацією. Виявляє та усуває дефекти під час експлуатації обладнання при перевірці в процесі ремонту та у разі комплексних випробувань. Ремонтує, налагоджує і регулює схеми автоматики керування та захисту затворів, проводить комплексне випробування, налагоджує і керує затворами у заданих режимах. Заповнює технічну документацію на відремонтоване обладнання.