Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Фрезерувальник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією фрезерувальника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості і правила перевірки на точність фрезерних верстатів різних типів і конструкцій та унікальних і спеціальних пристроїв; технічні характеристики та особливості експлуатації установки плазмового підігрівання; способи установлення та вивірення деталей; розрахунки для підбирання змінних шестерень під час фрезерування зубів коліс, шестерень різних профілів, багатозахідних фрез, гвинтів і спіралей; геометрію, правила термооброблення, заточування та доведення фрез; основи теорії різання металів; настроювання та регулювання складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; правила визначення режиму різання за довідниками та паспортом верстата.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Фрезерує складні і відповідальні деталі та інструмент за 6 - 7-м квалітетами (2-м класом точності), які вимагають комбінованого кріплення та точного вивіряння в декількох площинах, на універсальних, копіювальне - і поздовжньо-фрезерних верстатах різних типів і конструкцій. Фрезерує зовнішні і внутрішні поверхні штампів, прес-форм і матриць складної конфігурації з важкодоступними для оброблення та виміряння місцями. Нарізає всілякі різьби і спіралі на універсальних та оптичних ділильних головках з виконанням всіх необхідних розрахунків. Фрезерує складні великогабаритні деталі і вузли на унікальному устаткуванні. Фрезерує зуби шестерень та зубчастих рейок за 8-м ступенем точності, в тому числі виконує указані роботи з оброблення деталей з важкооброблюваних та жароміцних металів методом суміщеного плазмово-механічного оброблення.

Приклади робіт
Блоки циліндрів дизелів потужністю понад 1472 кВт (2000 к.с.) - фрезерування похилих люків, місць для фланців, поверхонь під кронштейни з застосуванням плазмового підігрівання та без нього. Вали багатоколінчасті двигунів потужністю понад 1472 кВт (2000 к.с.) - фрезерування щок та шпонкових пазів. Вали і осі довжиною понад 5000 мм - фрезерування тангенціальних та шпонкових канавок, розташованих під кутом, з застосуванням плазмового підігрівання та без нього. Вкладиші, підшипники - остаточне фрезерування замка та площин розняття. Деталі підковпачкового пристрою, вакуумних і хімічних насосів, фільтрів забірної води, клінкетів зі спеціальних металів та неметалевих матеріалів - остаточне фрезерування. Диски кодові приладів часу - фрезерування зубів з застосуванням ділильної головки. Ексцентрики зі складними лекальними кривими поверхнями - фрезерування зовнішнє та внутрішнє за розміткою. Каретки токарних верстатів - остаточне фрезерування профілю. Колонки десятиклапанні - чистове фрезерування. Копіри складної конфігурації, копірні барабани - фрезерування контуру за розміткою. Корпуси контактів складні - фрезерування. Корпуси нежорсткої конструкції, дена - фрезерування контуру і радіусів на площинах замків. Кронштейни складні, тонкостінні - фрезерування поверхонь, розташованих в декількох площинах під різними кутами. Кулачки ексцентрикові та циліндричні - фрезерування. Лімби циліндричні і конічні - фрезерування. Лопатки парових турбін - фрезерування зовнішніх і внутрішніх радіальних конусів. Мальтійські хрести всіх видів - фрезерування і розточування. Матриці, вставки і пуансони складної конфігурації з западинами, розташованими по радіусах, і багатогніздові - фрезерування і розточування. Муфти багатокулачкові зі спіральними кулачками - фрезерування западин та скосів. Підпалубні і швартові рамки - фрезерування. Плашки тангенціальні для гвинторізних головок - фрезерування різьби. Повзуни - фрезерування площин та "ластівчиного хвоста". Рейки зубчасті - фрезерування зубів. Сектори компаундних штампів - фрезерування контуру. Станини великих складних верстатів - фрезерування напрямних довжиною понад 3000 мм. Фрези модульні, пальцеві - фрезерування зубів і пазів. Фрези різьбові конічні та черв'ячні з модулем понад 10 - фрезерування зубів. Черв'яки багатозахідні - фрезерування різьби. Човники для ткацьких верстатів - фрезерування. Шестірні шевронні, спіральні, циліндричні та конічні з модулем понад 10 - фрезерування зубів.