Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Станційний робітник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією станційного робітника 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні вимоги кріплення вантажів на відкритому рухомому складі; порядок виконання робіт у разі комерційних несправностей і навантаження, вивантаження та переміщення вантажів та багажу на станціях, а також користування інструментом, який застосовується і засобами найпростішої механізації; порядок обслуговування пневматичної пошти.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виправляє комерційні несправності. Частково перевантажує вантажі у разі їх зміщення, обривах пломби і закруток, кріпить та усуває вихід вантажу за габарит рухомого складу. Навантажує, вивантажує багаж і вантажі, що перевозяться дрібними відправками, і транспортує вантажі і багаж на склади станції. Утримує в справному стані інструмент, який застосовується і засоби найпростішої механізації. Приймає і відправляє поїзні документи пневматичною поштою на приймально-відправних пунктах. Очищає і змащує рейки і стрілкові переводи (крім централізованих).