Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Гальванік 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією гальваніка 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила обслуговування ванн різних типів, пускових та регулювальних приладів; види, призначення і монтаж навісок, екранів та допоміжних електродів для різних видів гальванічних покриттів; коректування і способи складання електролітів та розчинів; схеми підключення ванн до джерел струму; будову, призначення та умови застосування складного контрольно-вимірювального інструменту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує гальванічне покривання зовнішніх і внутрішніх поверхонь складних виробів і деталей з різною товщиною стінок та з великою кількістю переходів перерізів. Виконує багатошарове зносостійке, захисно-декоративне покривання, покривання дорогоцінними металами та сплавами. Виконує розмірне хромування і нікелювання за 6 - 8-м квалітетами (2-м класом точності) деталей машин, приладів, матриць, камер. Виконує гальванопластичне виготовлення особливо складних деталей для електровакуумних приладів з нанесенням контактного шару рідкісного металу катодним розпилюванням у вакуумі. Виготовляє складний алмазний прецизійний інструмент методом гальванопластики та гальваностегії. Веде процес графітування деталей двигунів, які вимагають прироблення під тиском. Регулює електричні схеми вмикання приладів. Веде процес твердого оксидування. Веде процес кадміювання з послідовним фосфатуванням. Виконує розмірне покривання латунню металевої арматури для фермових гумотехнічних виробів. Виконує ематалювання захисне і декоративне деталей та виробів складної конфігурації.

Приклади робіт
Вали - мірне покривання з ізолюванням та покривання під скобу. Вали циліндричні - нарощування сталі з метою відновлення поверхні. Деталі електровакуумних приладів - декоративне хромування, розмірне покривання. Деталі літаків та суднових виробів з магнієвих та алюмінієвих сплавів - декоративне оксидування в різні кольори. Деталі машин великі та відповідальні - кольорове оксидування. Деталі механізму годинників наручних - золотіння, нікелювання, оксидування, кадміювання. Деталі приладів, які працюють в корозійному середовищі та при високій температурі (пірометричні прилади) - нарощування чорного хрому. Деталі світильників зі сталі - міднення з наступним оксидуванням в різні кольори. Довбняки, різьбові фрези, прес-форми складної конфігурації - хромування. Знаки до прес-форм - точне хромування. Калібри, штихмаси, скоби, лекала - відновлення хромуванням. Корпуси годинників наручних - хромування, золотіння. Матриці та пуансони складної конфігурації - точне хромування з використанням складних анодів. Поршні авіадвигунів - графітування робочої поверхні. Поршні, золотники, штоки механізмів приладів - розмірне хромування. Поршні, шатуни холодильних компресорів, штампи, прес-форми - нанесення емаль-плівки товщиною 13-15 мкм. Посуд металевий - багатошарове покривання благородними металами і сплавами. Рукоятки фасонні для приладних щитів, шкали гравірувальні для приймачів - захисне та декоративне ематалювання з наступним адсорбційним фарбуванням в різні кольори. Сітки дрібноструктурні з кроком 100 мкм для мішеней спеціальних електронно-променевих трубок - виготовлення гальванопластичним методом. Схеми особливо складні, естампи - захисне та декоративне покривання емаль-плівками з нанесенням двоколірного та багатоколірного зображення технічного та художнього змісту. Схеми, таблички до вентиляторів, кондиціонерів - захисне та декоративне покривання. Труби біметалеві хвилевідні - гальванічне покривання. Труби діаметром понад 200 мм - гальванічне покривання. Фіксатори віконні, підстаканники, основини запобіжних решіток, полички туалетні, жалюзі суцільнометалевих вагонів та вагонів електросекцій - гальванічне покривання. Циферблати годинників - золотіння, сріблення, тонування, нікелювання, оксидування знаків. Шкали для приладів - виготовлення гальванічним способом (позитиви і негативи).