Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Машиніст парової пересувної депарафінізаційної установки 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста парової пересувної депарафінізаційної установки 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес видобування нафти та газу; фізико-хімічні властивості нафти, пари і парафіну; способи експлуатації нафтових свердловин; схеми обв'язки гирл свердловин; будову і правила експлуатації установки, агрегата, основного і допоміжного обладнання, апаратури, контрольно-вимірювальних приладів, автомобіля; технологічний режим і процес роботи з депарафінізації нафтових свердловин парою або гарячою нафтою, викидних ліній і нафтозбиральних установок; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує парові пересувні депарафінізаційні установки та агрегати, змонтовані на шасі автомобіля з робочим тиском пари понад 95 кгс/кв.см включно. Готує установку, агрегат до роботи на об'єкті. Веде технологічний процес з депарафінізації нафтових свердловин, викидних ліній, нафтозбиральних установок, прогріває водоводи та інші промислові технологічні об'єкти парою. Обв'язує агрегати із свердловинами, промисловими технологічними установками. Прокладає лінії для депарафінізації, або прогрівання парою, або гарячою нафтою. Стежить за параметрами роботи котла або нагрівача нафти, двигуна, контрольно-вимірювальних приладів і всіх допоміжних механізмів агрегата, установки. Монтує і демонтує обладнання, апаратуру і контрольно-вимірювальні прилади установки. Виконує профілактичний і поточний ремонт обладнання. Керує автомашиною. Веде журнал обліку роботи установки.