Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з хімічного оброблення свердловин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з хімічного оброблення свердловин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію хімічного і термічного оброблення свердловин; технічну характеристику, призначення та принцип роботи обслуговуваного обладнання, приладів для визначення концентрації кислоти, хімічного і термічного оброблення свердловин та контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес хімічного оброблення свердловин. Встановлює картограми та стежить за показаннями реєструвальних контрольно-вимірювальних приладів. Керує роботами з дозування хімічних реагентів. Здійснює монтаж, демонтаж нагнітальних ліній, закачує хімреагенти під тиском до 100 атм. Стежить за процесом термооброблення. Реєструє параметри.