Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з цементажу свердловин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з цементажу свердловин 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про технологічний процес цементажу і гідравлічного розриву пластів; технічну характеристику і призначення цементнозмішувальних і цементувальних агрегатів; способи приготування цементного розчину і методи регулювання консистенції розчину, тривалість заливання залежно від марки цементу, що застосовується, температури і глибини свердловини, причини невдалого проведення цементажу і гідророзриву пласта і заходи щодо їхнього запобігання та усунення; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у виконанні технологічного процесу цементажу свердловин глибиною понад 4000 м включно і гідравлічного розриву пластів. Складає, розбирає, обв'язує нагнітальні лінії з агрегатами та устєвою арматурою. Опресовує лінії низького і високого тиску. Установлює цементувальну головку і манометри. Стежить за роботою і показаннями реєструвальних приладів. Вставляє пробку в цементувальну головку. Відкриває і закриває крани на цементувальній головці та регулює подавання води і продавлювальної рідини агрегатом. Готує воду з уповільнювачами або прискорювачами термінів тужавіння цементу. Стежить за роботою подавальних шнеків, консистенцією розчину, що подається. Ремонтує і складає головки високого тиску. Бере участь у профілактичному і поточному ремонтах цементнозмішувальної машини.