Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Лудильник гарячим способом 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією лудильника гарячим способом 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову лудильних агрегатів; основні способи лудіння; процес лудіння на безперервних агрегатах гарячого лудіння; хімічний склад та властивості електролітів і розчинів; способи приготування розчинів для лудильних ванн та їх рецептуру; призначення і будову спеціальних пристроїв, які застосовує під час лудіння, та контрольно-вимірювального інструменту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес лудіння натиранням та в ваннах виробів і деталей середньої складності з попереднім нагріванням в горнах газовими пальниками та бензиновими лампами. Виконує двостороннє лудіння натиранням листів з кольорових і чорних металів. Готує содовий розчин визначеної концентрації під час лудіння жерсті на лудильних агрегатах. Перевіряє якість підготовки жерсті, яка йде на лудіння. Стежить за пересуванням листів від живильника у флюсову машину або в ванни електролітичного травлення, за роботою чистильної машини та за обробленням лудженого листа. Завантажує чистильну машину висівками та настроює її. Визначає за допомогою вимірювальних приладів температуру нагрівання виробів і температуру ванн з розплавленими речовинами. Визначає якість лудженої поверхні зовнішнім оглядом, механічним способом та за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Намотує штаби жерсті в рулони з паралельним підмотуванням паперу між витками та вирізає дефекти на лудженій жерсті.

Приклади робіт
Балони армовані - лудіння. Вироби з чавуну, м'ясорубки, столовий посуд, самовари - лудіння. Змійовики різного перерізу і діаметра - лудіння зовнішньої поверхні. Котли для варіння їжі - лудіння. Обичайки з заліза та міді - лудіння. Підшипники діаметром до 400 мм, втулки діаметром до 500 мм - лудіння та заливання бабітом. Трійники, хрестовини, коліна труб з міді та заліза - лудіння двостороннє.