Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Лудильник гарячим способом 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією лудильника гарячим способом 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи лудильних агрегатів і іншого устаткування, яке обслуговує; сутність процесу гарячого лудіння; призначення і правила застосування інструменту, який застосовує під час лудіння, і контрольно-вимірювального інструменту; правила поводження з кислотами та лугами; склад і спосіб складання розчину для підкислення жерсті, що підлягає повторному лудінню.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Завантажує жерсть в магнітний живильник лудильного агрегату. Додає в ванну лудильного агрегату масло і стежить за температурою масла у ванні. Веде процес лудіння простих деталей та виробів ручним способом у ванні. Готує матеріали для лудіння. Очищає та протравляє деталі перед лудінням. Визначає готовність полуди зовнішнім оглядом та механічним способом. Промиває і сушить деталі після лудіння. Очищає ванни. Бере участь в поточному ремонті лудильного агрегату.

Приклади робіт
Болти, гайки, жеребейки, заклепки, гачки, фланці, пластини контактні та пелюстки - лудіння. Вкладиші мідні та чавунні - лудіння та паяння під розточування. Кінці променів спеціальної антени - лудіння. Підставки для сушіння посуду - лудіння. Труби прямі - лудіння.