Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Стерилізаторник матеріалів та препаратів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією стерилізаторника матеріалів та препаратів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси стерилізації; призначення основних вузлів установок з радіаційної газової стерилізації; призначення та правила користування контрольно-вимірювальними приладами і пультом керування; види і призначення виробів та матеріалів, які стерилізуються; санітарні правила роботи з радіоактивними речовинами, правила безпечної роботи з джерелами радіаційного випромінювання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес радіаційної або газової стерилізації ниток кетгуту (шовного хірургічного матеріалу з черев великої та дрібної рогатої худоби) і хірургічного шовку в ампулах, пакетах з полімерного матеріалу та інших виробів і матеріалів медичного призначення. Готує до роботи обладнання і механізми. Приймає та готує продукцію до стерилізації за партіями та калібрами. Завантажує з пульта керування опромінювану продукцію в підвіси конвеєра, маркує та наклеює індикатори дози. Вивантажує продукцію з підвісів конвеєра після стерилізації, маркує та транспортує її від місця розвантаження на проміжний склад. Контролює правильність входу продукції у камеру опромінення, хід її переміщення та вихід з камери за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Веде технологічний процес під керівництвом стерилізаторника більш високої кваліфікації.