Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-сантехнік 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-сантехніка 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії, призначення та особливості ремонту санітарно-технічних трубопровідних систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання та водостоків; види основних деталей санітарно-технічних систем, з'єднань труб та кріплень трубопроводів; способи свердління та пробивання отворів; правила поводження з балонами з киснем та ацетиленом та їх транспортування; призначення й правила користування механізованим інструментом.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує й складає простої складності деталі та вузли санітарно-технічних систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання та водостоків. Свердлить або пробиває отвори в конструкціях. Нарізає різьби на трубах вручну. Установлює та заправляє кріплення під трубопроводи та прилади. Комплектує труби й фасонні частини стояків.

Приклади робіт
Розбирання, ремонт, складання: заглушки та запобіжні пробки; з'єднання фланцеві; прокладки; розтруби трубопроводів - оброблення; унітази - заміна манжет.