* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту рухомого складу 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту рухомого складу 6 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості пневматичних, механічних і гідравлічних механізмів; конструктивні особливості і системи взаємодії вузлів, установок устаткування, яке ремонтує; допустимі навантаження на деталі, вузли, механізми, устаткування, яке працює; правила випробування і здавання в експлуатацію складного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Регулює та випробовує складне устаткування зі складними пневматичними, механічними та гідравлічними системами механізмів. Ремонтує і налагоджує електронне устаткування, що забезпечує безпеку руху.

Приклади робіт
Автоматика керування реостатними гальмами - діагностування, регулювання. Гідросистеми - випробування на стенді. Колінчасті вали дизелів - переукладання з регулюванням зазорів і розбігів. Пневматична і механічна системи механізму розвантаження і кріплення вантажів вагонів типу хопер (вагонів-зерновозів, мінераловозів, окатишовозів, вагонів для перевезення автомобілів тощо) - ревізія, ремонт, випробування, регулювання. Рами візків і кузови рухомого складу - перевірка та регулювання положення по опорах і шкворневим вузлам. Устаткування автогальмове - випробування і регулювання на локомотиві, вагоні. Холодильні установки і компресори рефрижераторних вагонів - випробування.