Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту та обслуговування перевантажувальних машин 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: найменування та призначення простого робочого та контрольно-вимірювального інструменту, який застосовує під час слюсарного оброблення; найменування та маркування матеріалів, які обробляє; будову слюсарських лещат, ручних ножиць, ножівок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає прості вузли та механізми перевантажувальних машин. Обпилює зовнішні та внутрішні поверхні, зачищає зварні шви та задирки. Промиває, чистить та змащує деталі. Ремонтує просте устаткування під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Болти та гайки - обпилювання граней під ключ та калібрування різьби. Деталі прості - зачищання, обпилювання. Деталі різні - чищення, промивання, протирання, продування стиснутим повітрям. Заглушки та фланці - установлення. Заклепки - виготовлення. Труби газові - різання ножівкою. Шестірні, вали та інші деталі - зачищання задирок після механічного оброблення.