Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості сільськогосподарських машин, устаткування, комбайнів і тракторів, які обслуговує; технічні умови на ремонт, складання, випробування і регулювання складних і відповідальних агрегатів і електроустаткування; будову випробувальних стендів; технологічний процес і режими діагностування машин і устаткування; будову, методику тарування і налагодження діагностичних приладів і устаткування; причини зношення сполучених деталей, способи виявлення та усунення їх; особливості балансування в підшипниках; правила технічної експлуатації і догляду за сільськогосподарськими машинами, устаткуванням, комбайнами і тракторами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, складає, регулює та випробовує на стенді і на шасі особливо складні агрегати і вузли сільськогосподарських машин, комбайнів і тракторів. Ремонтує, складає, регулює та випробовує на стендах і на шасі особливо складні, експериментальні та унікальні сільськогосподарські машини. Ремонтує, виконує технічне обслуговування, налагоджує і регулює складні машини і устаткування тваринницьких ферм і комплексів. Складає особливо складні сільськогосподарські машини, комбайни і трактори, а також агрегати електроустаткування, приладів і здає відповідно до технічних умов. Виконує слюсарне оброблення та підганяє деталі і вузли за 6 - 7-м квалітетами (1 - 2-м класами точності). Виконує статичне та динамічне балансування деталей складної і особливо складної конфігурації на балансувальних верстатах. Виконує розрахунки з визначення величини дисбалансу. Діагностує прості і середньої складності механізми і вузли сільськогосподарських машин, устаткування, комбайнів і тракторів на стендах та з допомогою окремих переносних та пересувних механічних, пневматичних, гідравлічних та електровимірювальних приладів згідно з технологією та бере участь в ремонті і складанні.

Приклади робіт
Агрегати для приготування трав'яної муки - ремонт, регулювання, випробування. Апарати снопов'язальні льонозбиральних комбайнів - ремонт, установлення і регулювання. Барабани обчисувальні льонозбиральних комбайнів - ремонт, обкатування і регулювання. Барабани різальні силосозбиральних комбайнів, молотильні зернозбиральних комбайнів - балансування. Вали колінчасті з маховиками - балансування. Гальма - регулювання. Двигуни внутрішнього згоряння потужністю понад 73,6 кВт (100 к.с.) - ремонт, повне складання, регулювання та випробування вузлів і механізмів, усунення дефектів газорозподілення, шатунно-поршневої групи і інших вузлів двигунів. Елеватори ланцюгові - ремонт, установлення, регулювання. Карбюратори пускових двигунів, гідравлічні системи тракторів і комбайнів - регулювання. Коробки передач тракторів і зернозбиральних комбайнів - ремонт і регулювання. Машини зерноочисні, силосозбиральні, для внесення добрив, підбирання і пресування сіна і соломи - регулювання. Механізми картерів льонозбиральних комбайнів - ремонт, складання і регулювання. Механізми примусового струшування основного елеватора картоплезбиральних комбайнів - ремонт і регулювання. Механізми різальні жниварок комбайнів - ремонт, установлення та регулювання. Мотовила жниварок - налагодження, регулювання. Муфти зчеплення - регулювання. Установки доїльні - ремонт, регулювання і налагодження. Устаткування кліткових батарей для тримання птахів і для пресування кормів - ремонт, регулювання і налагодження.