Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту та обслуговування перевантажувальних машин 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту та обслуговування перевантажувальних машин 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову простих вузлів і механізмів перевантажувальних машин; призначення і правила застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; призначення мастильних рідин і способи їх застосування; основні відомості про допуски і посадки, квалітети (класи точності) і параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); основи технології металів у обсязі роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує та складає прості вузли та механізми перевантажувальних машин. Ремонтує та виготовляє деталі середньої складності за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) і прості пристрої, які застосовує під час ремонту та складання. Складає деталі під прихвачування і зварювання. Ремонтує та виготовляє вузли і механізми середньої складності під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Блоки на підшипниках кочення та ковзання - складання. Втулки - запресування. Застібки, петлі, ланцюжки - виготовлення. Корпуси підшипників - складання під розточування. Кронштейни і хомутики - виготовлення. Лебідки, талі з ручним приводом - складання. Прокладки - виготовлення. Шпонки та клини - обпилювання.