Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивну будову потужних тракторів та складних дорожньо-будівельних машин, які ремонтує; технічні умови на ремонт, складання, випробування та регулювання складних та відповідальних агрегатів і електроустаткування; особливо складні електричні та монтажні схеми; причини зношення сполучених деталей, способи їх виявлення та усунення, будову випробувальних стендів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, складає, регулює та випробовує на стендах та на шасі особливо складні агрегати та вузли дорожньо-будівельних машин і потужних тракторів. Визначає на слух та усуває несправності в роботі двигуна внутрішнього згоряння та в роботі особливо складних вузлів та механізмів дорожньо-будівельних машин і тракторів. Перевіряє та випробовує електроустаткування з застосуванням спеціальної апаратури та приладів. Виконує складне слюсарне оброблення деталей за 6 - 7-м квалітетами (1 - 2-м класами точності).

Приклади робіт
Вали колінчасті з маховиками - балансування. Двигуни внутрішнього згоряння потужністю понад 73,6 кВт (100 к.с.) - капітальний ремонт, повне складання, регулювання та випробування. Екскаватори з ковшом місткістю понад 15 м - регулювання пневматичного та гідравлічного приводу керування механізмів екскаватора, випробування головної лебідки, регулювання відкривання днища ковша. Крани автомобільні та самохідні на пневмоколісному ходу - підготовка до випробування після капітального ремонту та випробування.