Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту автомобілів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту автомобілів 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості автомобілів і автобусів різних марок; технічні умови на ремонт, випробування і здавання особливо складних та відповідальних агрегатів і вузлів; способи повного відновлення та зміцнення зношених деталей; порядок оформлення приймально-здавальної документації; правила ремонту та способи регулювання і тарування діагностичного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, складає, регулює, випробовує на стенді та шасі і здає відповідно до технічних умов особливо складні та відповідальні агрегати і вузли автомобілів різних марок. Перевіряє правильність складання зі зніманням експлуатаційних характеристик. Діагностує та регулює усі системи та агрегати, автомобілі легкові та вантажні і автобуси. Оформляє приймально-здавальну документацію.

Приклади робіт
Коробки передач автоматичні - складання, регулювання, випробування. Прилади для перевірки систем електроустаткування, запалювання, пневматичних гальмових систем, гідропідсилювачів кермового керування-обслуговування, ремонт, тарування і регулювання. Стенди для перевірки тягово-економічних та гальмівних якостей автомобілів - обслуговування, ремонт; тарування.