Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову дорожньо-будівельних машин, тракторів, причіпних механізмів, призначення та взаємодію основних вузлів та деталей; технологічну послідовність основних вузлів і деталей; технологічну послідовність розбирання, ремонту та складання машин і причіпних механізмів; методи виявлення та способи усунення дефектів в роботі машин і окремих агрегатів; сорти масел, які застосовує для змащування вузлів машин; будову універсальних та спеціальних пристроїв і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; допуски і посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); електротехнічні матеріали та правила зрощування, паяння та ізолювання проводів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, складає та регулює вузли і агрегати середньої складності з заміною окремих частин і деталей. Визначає та усуває несправності в роботі вузлів, механізмів, агрегатів та приладів під час технічного огляду і обслуговування дорожньо-будівельних машин і тракторів. Розбирає та готує до ремонту найбільш відповідальні та складні агрегати, вузли та електроустаткування. З'єднує та паяє проводи, ізолює їх та заміняє пошкоджені ділянки. Виконує загальне складання дорожньо-будівельних машин та тракторів середньої складності на колісному ходу. Виконує слюсарне оброблення вузлів і деталей за 11 - 12-м квалітетами (4 - 5-м класами точності) з застосуванням універсальних пристроїв. Виконує більш складні роботи з ремонту дорожньо-будівельних машин, тракторів та причіпних механізмів до них під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Автогрейдери, крани автомобільні та крани самохідні на пневмоколісному ходу - розбирання на вузли та деталі. Вентилятори, насоси водяні і масляні двигунів - ремонт та складання. Двигуни, коробки зміни передач, мости задні - розбирання та підготовка до ремонту. Замки запалювання - ремонт, складання, регулювання. Клапани - притирання. Колеса ведучі та ведені, гусениці і ланцюги, ролики підтримувальні та опорні, тяги кермові, колодки гальмівні та стрічки - ремонт та складання. Лебідки, мости передні, бортові передачі, механізми підйому та відвалу, рейки винесення відвалу, балансири, гальма - ремонт, складання та установлення. Трубопроводи - ремонт та усунення несправностей.