Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні заходи виконання нескладних слюсарних робіт; призначення та правила застосування простого слюсарного та контрольно-вимірювального інструменту, найменування та маркування металів, масел, палива, мастил, мийних речовин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає прості вузли дорожньо-будівельних машин, тракторів та причіпних механізмів. Рубає зубилом, ріже ножівкою, обпилює, зачищає задирки, промиває, очищає та змащує деталі. Бере участь в ремонті під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Деталі прості - обпилювання задирок, різання заготовок ножівкою, рубання зубилом, прогонка різьби. Деталі та вузли прості дорожньо-будівельних машин і тракторів - очищення та миття. Трактори та машини дорожньо-будівельні - очищення від бруду перед розбиранням.