Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивну будову дорожньо-будівельних машин та тракторів, які ремонтує; будову двигунів внутрішнього згоряння різних типів та призначень; методи регулювання окремих агрегатів та вузлів машин; методику та режими випробувань агрегатів дорожньо-будівельних машин та тракторів; способи усунення дефектів в процесі ремонту, складання та випробування вузлів та агрегатів; електроприлади і електроустаткування дорожньо-будівельних машин і тракторів; систему допусків і посадок, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); будову, призначення та правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту; конструкцію універсальних та спеціальних пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, складає, виконує стендові випробування та регулює, складні агрегати та вузли дорожньо-будівельних машин і тракторів. Виявляє та усуває дефекти в процесі ремонту, складає та випробовує агрегати, вузли машин та тракторів. Виконує слюсарне оброблення вузлів та деталей за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) з застосуванням універсальних пристроїв та спеціального інструменту. Виконує загальне складання складних дорожньо-будівельних машин, тракторів на гусеничному ходу, агрегатів електроустаткування та приладів. Виконує складні монтажні роботи з застосуванням підіймально-транспортних механізмів і спеціальних пристроїв.

Приклади робіт
Автогрейдери та автокрани - ремонт та складання муфт зчеплення мультиплікаторів, кермових механізмів, механізмів підйому та повороту стріли. Бульдозери, грейдери, скрепери (самохідні) - випробування підіймальних механізмів та усунення дефектів в їх роботі. Втулки шатунів - підганяння за поршневими пальцями. Гідроприводи дорожньо-будівельних машин - ремонт, складання, випробування на стенді. Двигуни внутрішнього згоряння потужністю до 73,6 кВт (100 к.с.) - ремонт, повне складання, регулювання вузлів та механізмів, усунення дефектів газорозподілення, шатунно-поршневої групи та інших вузлів двигуна. Екскаватори з ковшом місткістю до 15 куб.м регулювання пневматичного або гідравлічного приводу керування механізмів екскаватора, випробування головної лебідки, заміна папірного барабану, регулювання відкривання днища ковша. Керування кермове, редуктори, задній міст, коробка передач, фрикціони - ремонт, складання та регулювання. Кільця поршневі - підганяння до поршнів. Клапани - регулювання зазорів. Коробки передач тракторів - випробування на стенді. Механізми газорозподілення - складання. Механізми планетарні повороту тракторів - складання та регулювання. Підшипники корінні та шатунні - шабрування.