Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту колійних машин та механізмів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: загальні відомості про будову колійних машин і механізмів; принцип роботи колійних машин і механізмів, які ремонтує; призначення та правила застосування простих пристроїв, слюсарного та контрольно-вимірювального інструменту; найменування, маркування і основні механічні властивості матеріалу, який обробляє; основні відомості про допуски і посадки, квалітети (класи точності) і параметри шорсткості (класи чистоти оброблення) та їх умовні позначення на кресленнях і калібрах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує слюсарні роботи за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) під час ремонту колійних машин і механізмів. Нарізає різьби, свердлить на верстатах або пневмоелектромашинками. Бере участь в розбиранні колійних машин і механізмів та готує їх до ремонту.

Приклади робіт
Візки колійні, ролики, транспортні пристрої, ланцюги Галля, пластини упору, буксові лапи, напрямні і підтримувальні ролики снігоприбиральних піввагонів, кожухи, що установлені на ланцюги - розбирання, комплектування та складання. Щітки рейкові електробаластерних машин, дозатори, перила та зв'язки електробаластерів та шляхових стругів, транспортні пристрої снігоприбиральних машин, знімне устаткування колієукладачів - знімання, комплектування і установлення.