Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості, принцип роботи особливо складного та відповідального устаткування і установок; способи і правила регулювання роботи особливо складних електромашин, електроапаратів та електроприладів; заходи і способи динамічного балансування якорів електромашин всіх типів з установленням балансувальних вантажів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перевіряє на точність, випробовує і регулює особливо складні електромашини, електроапарати та електроприлади. Виконує динамічне балансування якорів електромашин всіх типів з установленням балансувального вантажу. Випробовує та регулює електричні системи дистанційного керування.

Приклади робіт
Апарати високовольтних камер - заміряння опору ізоляції і перевірка взаємодії апаратів. Апарати, прилади і машини електричні, система автоматичної локомотивної сигналізації та автостопів - перевірка взаємодії і регулювання. Генератори тягові - центрування під час установлення на тепловози. Електродвигуни тягові, допоміжні електричні машини, електричні апарати та електричні прилади-випробування, балансування, регулювання на стенді, знімання характеристик і розгорток. Кола електричні - перевірка омічних опорів. Прилади автоматики та дистанційного керування - регулювання. Регулятори напруги - ремонт, випробування на стенді. Системи радіомовлення "ТОН" на моторвагонному рухомому складі - регулювання. Системи регулювання температури води і масла дизеля автоматичні, а також ємності з електромасляним обігріванням - настроювання. Тепловози - реостатне випробування. Турбогенератори паровозів-випробування, регулювання. Швидкостеміри, лічильники, регулятори напруги електронні, електронні реле прискорення, панелі кремнієвих випрямлячів, захисту - регулювання, випробування.