Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-електромонтажник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи електротехніки в обсязі роботи, яку виконує; будову і принцип дії нескладних електричних машин потужністю до 50 кВт, приладів, пускової апаратури та технічні умови на їх монтаж; заходи роботи пневматичними та електричними дрилями та на свердлильних верстатах; призначення матеріалів, які застосовує в роботі; припої і флюси, які застосовує в роботі, і правила паяння; способи прокладання проводів в газових трубах, на роликах і тросових підвісках; правила вмикання електричних машин; слюсарні і контрольно-вимірювальні інструменти, пристрої і апаратуру, які застосовує під час складання і монтажу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає прості вузли і апарати із застосуванням універсальних пристроїв і інструментів. Монтує і встановлює електричні машини змінного і постійного струму потужністю до 50 кВт та зварювальні апарати потужністю до 30 кВт. Випробовує машини і апаратуру, які монтує, після установлення. Складає і монтує середньої складності вузли і апаратуру із застосуванням спеціальних пристроїв і шаблонів. Виготовляє деталі, складає, випробовує і установлює прості електроконструкції низьковольтної апаратури, а також електроприлади та пускорегулювальну апаратуру. Монтує та паяє наконечники провідників. Фарбує провідники в установлені кольори. Складає і установлює освітлювальні щитки до восьми груп з'єднувальних муфт; трійників і коробок. Складає проводи простих схем. Заготовляє панелі, установлює комунікаційну апаратуру та монтує станції живлення. Прокладає світлові, силові та сигналізаційні мережі. Пробиває гнізда в цегляних і бетонних стінках шлямбуром та пневматичним інструментом. Свердлить, розгортає отвори, нарізає різьбу вручну і на верстатах. Лудить кінці кабелю. Складає, установлює та випробовує найбільш складні вироби та електромашини під керівництвом слюсаря-електромонтажника вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Амперметри, вольтметри, електролічильники - вмикання в мережу. Вимикачі освітлювальної мережі - установлення. Гнізда штепсельні - складання на панелі і установлення. Гума ущільнювальна - наклеювання на розподільні щити. Деталі пускорегулювальної апаратури - виготовлення. Дошки ізоляційні під силові та освітлювальні щитки - виготовлення. Запобіжники, перехідні коробки, рубильники - складання і установлення. Котушки електромагнітні для приладів різних типів і систем - намотування і установлення на місце. Колектори динамомашин і моторів - чищення при складанні. Лампи настільні - складання. Люстри з перемикачем - установлення. Освітлювальна мережа - розмічання під проводку. Панелі ізоляційні - установлення. Панелі контакторні прості - виготовлення. Пелюстки контактні - клепання. Перемикачі і реостати - установлення на місце і вмикання в загальну схему. Плати клемні - комплектування і установлення. Реле прості постійного і змінного струму - повне складання і регулювання. Рубильники триполюсні - складання та підганяння вмикання. Термопари контактні - складання. Трубки мікрофонні, реле двоконтактні телефонні, апарати телефонні, дзвінки поляризовані, ящики селекторні диспетчерського зв'язку, педалі механічні рейкові, замки контрольні стрілочні системи Мелентьєва, блискавковідводи, повторювачі семафорні, замикачі стрілочні шарнірні - комплектування і складання. Шпильки контактні, ізолятори, сигнальні лампи, перемикачі, тумблери - установлення. Шунти - установлення. Щіткотримачі - складання.