Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування 6 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості особливо складних електричних блоків різних систем; призначення, принцип будови схеми ув'язування електричних систем з електричною схемою локомотива та вагонів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить профілактику, ремонтує, перевіряє електричні параметри особливо складних електронних блоків різних систем. Шукає та усуває несправності в складних електронних блоках, які мають мікропроцесорну елементну базу. Діагностує із застосуванням складних перевіряльних систем склад особливо відповідального електроустаткування локомотивів і вагонів.

Приклади робіт
Апаратура електронна високовольтних та низьковольтних кол рухомого складу - перевірка, усунення несправностей і регулювання. Блоки електронні систем автоматичного керування на рухомому складі - профілактика, ремонт, перевірка електричних параметрів. Діоди силові - перевірка теплового опору. Кола електричні - контроль параметрів за допомогою цифрового індикатора (типу "Майстер-5"). Кола силові та їх елементи - перевірка цілісності за допомогою спеціальної системи.