Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-електромонтажник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-електромонтажника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи електротехніки в обсязі роботи, яку виконує; будову і принцип роботи машин постійного і змінного струму потужністю понад 50 до 100 кВт, пускорегулювальної апаратури середньої складності; допустимі навантаження під час роботи електромашин; способи налагодження щіткового механізму електродвигуна; спосіб оброблення навивально-ущільнювальних матеріалів (просочування, змащування, зварювання, плетіння тощо); допуски і посадки; будову та призначення контрольно-вимірювального та монтажного інструменту, спеціальних пристроїв і устаткування, які застосовуються під час електромонтажу; технічні умови на випробування електроустаткування; схеми апаратів, приладів і електрокранів з контрольним керуванням, які складає і монтує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Монтує, складає, випробовує та здає електричні машини постійного та змінного струму потужністю понад 50 до 100 кВт, електроприлади середньої складності та вузли до них із застосуванням універсальних пристроїв. Складає і установлює складні електроприлади та електромашини із застосуванням спеціальних пристроїв і шаблонів. Виявляє під час монтажу пошкодження в електроустаткуванні та усуває їх. Монтує і установлює розподільні щити понад вісім груп та шинні складання, а також електроустаткування кранів вантажністю до 20 т, зварні апарати потужністю понад 300 кВт та ртутні випрямлячі потужністю до 500 кВт. В'яже електросхеми з провідників різного перерізу та виконує повний монтаж в корпусах. Виконує роботи з комутації розподільних щитів для силових електроустановок. Установлює апаратуру та виконує повну комутацію станцій живлення на силу струму до 1000 А. Прокладає фідерну та розподільну мережі. Складає і установлює особливо складне електроустаткування та вироби під керівництвом слюсаря-електромонтажника вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Апарати і прилади, стояки розподільних станцій диспетчерського зв'язку, штативи до телефонних комутаторів - монтаж. Апаратура рентгенівська пересувна - складання і регулювання. Вимикачі групові - складання, розбирання, випробування струмом високої напруги. Двигуни електричні потужністю понад 50 до 100 кВт - установлення. Електромотори - заміна підшипників. Комутатори телефонні з кількістю номерів до 50, комутатори телеграфні та стрілочні, апарати жезлові, реле вказівні, реле, перемикачі групові - комплектування, складання. Контактори - установлення і регулювання. Коробки розподільні - монтаж. Панелі контакторні складні - установлення, підключення та випробування. Прожектори - монтаж. Реостати та пускові контролери - монтаж. Станції телефонні корабельні до 20 номерів зі всіма приладами - повний монтаж. Труби - прокладання. Шафи і щити розподільні - монтаж реле, контролерів, блокування, перемикачів. Шини - виготовлення. Щити контрольні - монтаж.