Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з такелажу й вантажозахватних пристроїв 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про такелажні вироби та знімні ВЗП, які застосовує під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт; найменування і призначення інструменту, який застосовує; методи підготовки і правила обслуговування ванн для консервації виробів; призначення і правила застосування спеціальних пристроїв для розмічання і різання стальних канатів; заходи оброблення деталей вантажозахватними пристроями під час їх ремонту; способи в'язання простих вузлів; технічні умови та технологію виготовлення тросових виробів; будову завальцювальних верстатів, пресів, правила їх обслуговування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розкатує і намотує канати. Розмічає і намотує бухти канатів всіх діаметрів механічним і ручним способами на спеціальних пристроях. Накладає шпагатні і дротяні марки, бензелі та кріпить кінці канату від розкручування. Обклетнює кінці стального канату з розплітанням і загинанням сталок перед заливанням кольоровим металом у втулку або обойму. Виготовляє, ремонтує та виконує технічне обслуговування такелажних виробів та знімних вантажозахватних пристроїв (ВЗП) під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Установлює і паяє маркувальні обойми та таблички. Лудить кінці стальних канатів. Фарбує такелажні вироби і знімні ВЗП. Консервує і розконсервовує такелажні вироби. Виконує вручну відповідальні роботи з авіазаплітання тросових петель, тросів і коушів з діаметром до 3 мм. Штампує і завальцьовує на тросах перехідники наконечників і втулок на пресах та завальцювальних верстатах.