Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту та обслуговування перевантажувальних машин 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту та обслуговування перевантажувальних машин 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні схеми перевантажувальних машин, які ремонтує та налагоджує; методи перевірки на точність та випробування перевантажувальних машин; способи відновлення особливо відповідальних деталей і вузлів; допустимі навантаження на деталі і вузли устаткування, яке працює; порядок випробування та здавання перевантажувальних машин в експлуатацію після ремонту та монтажу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Демонтує, ремонтує, монтує, регулює, виконує комплексне випробування, здає в експлуатацію особливо складні та відповідальні вузли і агрегати. Монтує та демонтує вузли, агрегати і металоконструкції перевантажувальних машин. Знімає експлуатаційні характеристики і здає в експлуатацію перевантажувальні машини після ремонту.

Приклади робіт
Двигуни внутрішнього згоряння У-подібні та дизельні - знімання та установлення на фундамент перевантажувальних машин, випробування зі зніманням характеристик. Крани портальні, мостокабельні, гусеничні, залізничні, плавучі, автомобільні, пневмоколісні, мостові перевантажувачі - відновлення точності поясів та решіток стріли та порталу. Насоси, системи гідравлічні, посудини, які працюють під тиском, гідророзподільники, гідромуфти кранів, авто- і електронавантажувачів, спеціальних трюмних, складських та вагонних машин - капітальний ремонт, регулювання та здавання.