Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з такелажу й вантажозахватних пристроїв 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з такелажу й вантажозахватних пристроїв 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи, способи вироблення такелажних виробів; будову знімних ВЗП, які ремонтує і виготовляє; норми бракування стальних канатів; способи в'язання складних вузлів; принцип, схему роботи, технологію заплітання і складання тросових систем.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє, ремонтує та виконує технічне обслуговування простих такелажних виробів та знімних ВЗП. Виготовляє вироби зі стальних канатів з діаметром до 15 мм під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Виготовляє вироби з рослинних і синтетичних канатів з довжиною кола до 90 мм вручну. Заміняє канати, блоки, робочі органи і інші деталі знімних ВЗП з обпилюванням, свердлінням і нарізанням різьби. Працює з електрогазозварником. Випалює виступний дріт на канатних виробах із застосуванням спеціальних пристроїв. Виконує канатне оснащення знімних ВЗП та бере участь в канатному оснащенні вантажопідіймальних машин. Виконує вручну відповідальні роботи з авіазаплітання тросових петель тросів коушів з діаметром понад 3 мм, складає тросові системи великих габаритів. Складає з тросами різні вузли, агрегати, машини з наступним регулюванням.

Приклади робіт
Захвати кранові кліщові, щипкові, кігтьові, гаки, цапки - виготовлення, ремонт та технічне обслуговування. Кранці, бесідки, шторм-трапи, плетені або дерев'яні деталі для такелажних виробів - виготовлення. Кренгельси, мусинги, відтяжки, сітки вантажні та запобіжні - виготовлення. Підвіски кранові для знімних ВЗП і піддонів - заміна канатів, скоб, кілець; правка.