Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з такелажу й вантажозахватних пристроїв 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з такелажу й вантажозахватних пристроїв 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і конструктивні особливості знімних ВЗП, які ремонтує і обслуговує; способи, заходи виготовлення і ремонту знімних ВЗП та виробів з ланцюгів і канатів; марки металів і технічні умови на виготовлення такелажних виробів і знімних ВЗП; норми бракування виробів з канатів; правила обслуговування устаткування для виготовлення і ремонту такелажних виробів і знімних ВЗП.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє, ремонтує і виконує технічне обслуговування такелажних виробів і знімних ВЗП середньої складності. Виготовляє вироби зі стальних канатів з діаметром до 15 мм та з діаметром понад 15 мм під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Виготовляє вироби з рослинних і синтетичних канатів з довжиною кола понад 90 мм. Вибраковує знімні ВЗП і підбирає залежно від маси, габаритів і інших характеристик вантажу. Приймає і видає знімні ВЗП відповідно до технології виробництва вантажно-розвантажувальних робіт. Ремонтує такелажний інструмент. Виконує канатне оснащення вантажопідіймальних машин.

Приклади робіт
Захвати кранові для кип бавовни, каучуку, храпцеві та кулачкові захвати для бочок - виготовлення. Захвати кранові для труб великого діаметра, кабельних барабанів, синтетичних бочок - вибраковування, ремонт, технічне обслуговування. Крани портальні, автомобільні, гусеничні, перевантажувачі, знімні вантажозахватні органи до них - заміна канатів, виготовлення на них огонів. Ножиці для різання дроту, поліспасти - виготовлення і ремонт.