Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар із збирання металевих конструкцій 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря із збирання металевих конструкцій 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи теплотехніки, механіки, геометрії і тригонометрії; принцип дії і правила експлуатації особливо складних і відповідальних металоконструкція; устаткування, складний інструмент, пристрої і різні прилади, які застосовує під час складання металоконструкція; послідовність складання металоконструкцій; вимоги до складання конструкцій і виробів, що підлягають спеціальним випробуванням; технологію та технічні умови на складання металоконструкцій.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає, регулює, випробовує і здає згідно з технічними умовами особливо складні і відповідальні металоконструкції, а також експериментальні та унікальні вузли металоконструкцій, які вимагають підвищеної точності складальних робіт. Будує складні геометричні фігури за складальними схемами і ескізами. Бере участь в складанні паспорту на складені вузли металоконструкцій. Виконує гідравлічне та пневматичне випробування експериментальних і унікальних вузлів металоконструкцій, працюючих під тиском. Перевіряє правильність складання вузлів металоконструкцій особливої складності та відповідальності зі зніманням експлуатаційних діаграм і характеристик.

Приклади робіт
Автоклави, рекуператори, безмуфельні, відпускні та гартувальні агрегати - виготовлення вузлів і монтаж. Апарати теплообмінні складної конструкції - виготовлення трубних систем, загальне складання, монтаж і випробування. Кожухи доменних печей, куполи повітронагрівачів, похилі мости доменних печей - контрольне і збільшене складання. Опори важкі ліній електропередач - контрольне і збільшене складання. Опори трубчасті конструкцій (телещогли, радіощогли) - складання. Снаряди і установки землесосні продуктивністю понад 300 куб.м/г - складання. Трубоповітроводи кільцеві, підводи дотичні, патрубки еліптичні - складання.