Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з такелажу й вантажозахватних пристроїв 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з такелажу й вантажозахватних пристроїв 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і конструктивні особливості ВЗП, які ремонтує і виготовляє, спеціального верстатного устаткування для виготовлення і випробування виробів з канатів і знімних ВЗП; технічні умови на випробування такелажних виробів і знімних ВЗП; вимоги та правила Держтехнагляду до виготовлення, ремонту і маркування знімних ВЗП.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє, ремонтує і виконує технічне обслуговування складних такелажних виробів і знімних ВЗП. Виготовляє вироби зі стальних канатів з діаметром понад 15 до 48 мм вручну, з діаметром до 25 мм на спеціальному верстатному устаткуванні. Випробовує і маркує прості і середньої складності знімні ВЗП і такелажні вироби. Виконує технічне обслуговування устаткування та пристроїв для ремонту та виготовлення такелажу.

Приклади робіт
Захвати кранові для великовантажних контейнерів з ручною фіксацією, захвати-скоби для сталі в рулонах, захвати для бочок важільні - виготовлення, ремонт, випробування та технічне обслуговування. Підвіски рамні для перевантаження автотехніки - виготовлення, ремонт, випробування, маркування, технічне обслуговування.