Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар із збирання металевих конструкцій 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря із збирання металевих конструкцій 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови на складання складних металоконструкцій; систему допусків і посадок, квалітети та параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); вплив нагрівання металів (під час зварювання) на їх деформацію; умовні позначення зварних швів; способи вивіряння складних стальних конструкцій, правила установлення та будову підіймальних механізмів і пристроїв; способи правки складних металоконструкцій в пристроях з застосуванням шаблонів та за кресленнями; будову і правила налагодження ручних пневматичних машин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає складні вузли металоконструкцій під зварювання і клепання за кресленнями і складальними схемами з застосуванням універсальних пристроїв, а також складає особливо складні вузли металоконструкцій з застосуванням універсально-складальних і спеціальних пристроїв і шаблонів. Розмічає місця під установлення складних базових деталей і вузлів металоконструкцій. Править складні і особливо складні деталі і вузли металоконструкцій. Зачищає під гумування зварні шви ручною пневматичною шліфувальною машиною. Бере участь в складанні експериментальних і унікальних вузлів металоконструкцій під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Виконує гідравлічні і пневматичні випробування складних вузлів металоконструкцій, які працюють під тиском. Усуває дефекти, що виявлені після випробування складних вузлів металоконструкцій. Складає ескізи та складальні схеми. Складає, підіймає і установлює з тимчасовим розкріпленням елементи металоконструкції в різних положеннях на різній висоті.

Приклади робіт
А-подібні ферми екскаваторів - складання окремих вузлів. Баки таврового, коробчастого і решітчастого перерізу для несучих металоконструкцій - складання. Баки циліндричні та інші посудини, які працюють під тиском понад 15 до 30 МПа (150 до 300 кгс/кв.см) - складання та гідровипробування. Бандажі міксера - складання. Барабани змішувальні з внутрішніми спіралями - складання. Вали чарункові дискових вакуум-фільтрів з високолегованої сталі - складання. Вишки бурові - складання окремих частин металоконструкції. Газгольдери, повітрозбірники та водовіддільники - складання. Газопроводи - складання. Гвинти шнеків - складання. Зв'язки і розпірки - складання. Електроповітродувки та турбоповітродувки - складання. Елементи радіовеж, опори ліній електропередач - складання. Елеватори, димососи, ексгаустери - складання. Каркаси і кожухи промислових печей і сушил - складання. Каркаси обшивки турбін - складання. Кожухи захисні - складання, монтаж. Конструкції несучих мостів трубопроводів - складання. Кондуктори, копіри для ферм - складання. Корпуси випарників і конденсаторів - складання зі сферичними днищами та арматурою під зварювання. Крани вантажністю до 100 т - складання конструкцій та окремих вузлів. Монорейки - складання. Опори решітчасті - складання. Резервуари зварні габаритні - складання. Секції насадок сушильних барабанів - складання. Траверси - складання під зварювання. Фахверки - складання прогонів і елементів. Холодильники та похилі машини доменних печей - виготовлення і складання. Шафи та ящики (водонепроникні) - складання.