Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар із збирання металевих конструкцій 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря із збирання металевих конструкцій 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи розмічання місць під установлення базових деталей та вузлів металоконструкцій; конструктивну будову пристроїв, що застосовує під час складання; способи заточування слюсарного інструменту; Державні стандарти на матеріали, які застосовує; допуски, посадки та позначення їх на кресленнях; вимоги до робіт, які виконує; правила роботи з газорізаком та електрозварювальним апаратом; послідовність і способи складання на складальних стелажах та за кондукторами-копірами; сортамент і марки сталей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає вузли металоконструкцій середньої складності під зварювання і клепання за кресленнями і ескізами з застосуванням універсальних пристроїв, а також складає складні вузли металоконструкцій з застосуванням універсально-складальних і спеціальних пристроїв і шаблонів. Підганяє ущільнювальні поверхні. Розмічає місця під установлення простих базових деталей та вузлів металоконструкцій. Складає відповідальні і особливо складні металоконструкції разом зі слюсарем та електрозварником вищої кваліфікації. Править деталі і вузли металоконструкцій середньої складності. Виконує гідравлічні та пневматичні випробування вузлів металоконструкцій середньої складності, які працюють під тиском.

Приклади робіт
Апарати низького тиску з рознімними з'єднаннями - складання. Баки нафтові - виготовлення і складання. Баки циліндричні та інші посудини, які працюють під тиском понад 5 до 15 МПа (50 до 150 кгс/кв.см) - складання та гідравлічне випробування. Балки двотаврові для монорейок - складання. Ванни прокатного устаткування і масляних редукторів, ковші розливальні різної місткості - складання під зварювання. Відстійники, мірники, збірники - складання. Драбини, площадки, прогони, стінки бункерів, настили, перила металеві з труб і трійників, гальмові листи, огорожі, ковзні опори, решітки - складання. Ізоляція колекторів - виготовлення і складання деталей. Конвеєри пластинчасті та підвісні - складання металоконструкції. Коробки дверні та віконні та двері металеві з жорстким каркасом - складання. Корпуси противагів - складання під зварювання. Обичайки циліндричні і конічні з листового металу - згинання. Плити фундаментні - складання. Решітки жалюзійні, настили для прорізів, пруткові стояки для кріплення кондукторів, кондуктори для анкерних болтів - складання. Стрижні двотаврового перерізу - складання металоконструкції. Ферми - складання за копіром.