Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з такелажу й вантажозахватних пристроїв 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з такелажу й вантажозахватних пристроїв 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та конструктивні особливості особливо складних та експериментальних знімних вантажозахватних пристроїв для перевантаження особливо важких та унікальних великогабаритних вантажів; правила розрахунку канатних виробів на міцність залежно від маси, габаритів та способів стропування вантажів; конструкцію, правила та заходи налагодження спеціального верстатного устаткування для виготовлення та випробування такелажних виробів та знімних вантажозахватних пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє вироби зі стальних канатів з діаметром понад 48 мм вручну з застосуванням спеціальних пристроїв та з діаметром понад 25 мм на спеціальному верстатному устаткуванні. Виготовляє, випробовує та маркує особливо складні і експериментальні знімні вантажозахватні пристрої та такелажні вироби. Виконує технічне обслуговування, ремонт і налагодження спеціальних пристроїв і устаткування для виготовлення та випробування такелажних виробів та знімних вантажозахватних пристроїв.

Приклади робіт
Захвати кранові вилочні, напівавтоматичні для труб великого діаметру - виготовлення, ремонт, технічне обслуговування, випробування. Підвіски рамні для перевантаження локомотивів, котлів та іншого великогабаритного та великовагового устаткування - виготовлення, технічне обслуговування та ремонт.