Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-ремонтник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні заходи виконання робіт з розбирання, ремонту та складання простих вузлів і механізмів, устаткування, агрегатів та машин; призначення та правила застосування слюсарного та контрольно-вимірювального інструменту; основні механічні властивості оброблюваних матеріалів; основні поняття про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; найменування, маркування і правила застосування мастил, мийних речовин, металів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує, складає та випробовує прості вузли і механізми устаткування, агрегатів та машин. Ремонтує просте устаткування, агрегати і машини, а також середньої складності під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Виконує слюсарне оброблення деталей за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності). Промиває, чистить, змащує деталі та знімає заливання. Виконує роботи з застосуванням пневматичних, електричних інструментів та на свердлильних верстатах. Шабрує деталі за допомогою механізованого інструменту. Виготовляє прості пристрої для ремонту і складання.

Приклади робіт
Арматура мартенівських печей, дроселі, відсічні клапани - знімання, ремонт, установлення. Болти, гайки, шпильки - обпилювання, проганяння різьби, заміна їх і кріплення. Вентилі запірні для повітря, мастила і води - установлення з приганянням за місцем. Завалочні вікна, канати кришкопідйомників та перекидні пристрої - заміна. Коліна, трійники для трубопроводів - гідравлічні випробування та складання. Лубрикатори, лінійні живильники - ремонт, регулювання. Маслоохолоджувачі - розбирання, ремонт, складання. Насоси поршневі - ремонт, установлення. Устаткування - нейтралізація від кислих та лужних середовищ. Огорожі - знімання і установлення. Прокладки - виготовлення. Редуктори галтувальних барабанів - розбирання, ремонт та складання. Сітки металеві - заміна, виготовлення, ремонт. Точила наждачні та пилососи до них - ремонт, складання, заміна і правка абразивних кругів Шпонки - обпилювання. Шпулярники снувальних машин - ремонт і установлення на машину.