Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту рухомого складу 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи слюсарної справи; найменування слюсарного інструменту, який застосовує; найменування та маркування матеріалів, які обробляє; призначення та правила застосування найбільш розповсюджених простих пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів; види і призначення промивальних і мастильних рідин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проганяє різьби на болтах і гайках. Зачищає деталі від забоїн, задирок і після заварки. Рубає, ріже і обпилює деталі. Очищує, промиває і змащує деталі. Заточує прості слюсарні інструменти.

Приклади робіт
Болти і гайки - прогонка різьби. Деталі і вузли - підготовка до огляду і ремонту. Деталі прості - зачищання забоїн та задирок. Огорожі підвагонні - знімання. Труби, прилади і резервуари - очищення.