* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту рухомого складу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту рухомого складу 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення і взаємодію основних вузлів об'єктів рухомого складу, які ремонтує; будову універсальних і спеціальних пристроїв і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; основні властивості матеріалів, які обробляє; допуски і посадки, квалітети (класи точності) і параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); види з'єднань деталей і вузлів; технічні умови на регулювання і випробування механізмів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує та виготовляє деталі за 11 - 12 квалітетами (4 - 5-м класами точності). Розбирає допоміжні частини об'єкту рухомого складу, який ремонтує, в умовах тугої і ковзної посадок деталей. Монтує та демонтує окремі прилади пневматичної системи. З'єднує вузли з додержанням розмірів та їх взаєморозташування у разі рухомої посадки зі шплінтовим кріпленням. Перевіряє дію пневматичного устаткування під тиском стиснутого повітря. Регулює та випробовує окремі механізми.

Приклади робіт
Балки хитні колискового підвішування візків вагонів електросекцій, рукави струймоприймачів - знімання, установлення. Будки машиніста паровозів - розбирання, комплектування, та складання деталей та вузлів. Букси на підшипниках ковзання - огляд і заправлення. Вентилятори, жалюзі, вентиляції, калорифери, амортизатири - знімання і установлення. Візки паровозів - викочування, розбирання, підкатка. Деталі рами і кузова вагону - знімання і установлення. Диски гальмівні - розбирання. Клапани зливних приладів цистерн вагонів - огляд і заправлення. Крани кінцеві, роз'єднувальні, стоп-крани, пускові клапани затворів дверцят шурувального отвору топки, крани повітряні пісочниць - знімання, установлення. Кришки оглядових люків на прокладках, кришки моторноосьових підшипників, кожухи зубчастої передачі тягових електродвигунів - знімання і установлення. Манометри - знімання, установлення з перевіркою. Мости тролейбусів - знімання і викочування. Пластини трубок секцій холодильників тепловозів - установлення. Площадки перехідні пружні, водоміри і термометри водяного опалення, грязевики котлів, умивальні чаші, вентилі і клапани промивальних пристроїв - знімання, ремонт, установлення. Підвішування колискове і ресорне - знімання і розбирання. Поршні і золотники паровозів - знімання і розбирання. Приводи карданні тягових електродвигунів електровозів - знімання. Рами вікон рухомого складу - знімання, ремонт, установлення. Регулятори ходу насосів, регулятори тиску компресорів, гальмівні циліндри, клапани гальмового і пневматичного устаткування - знімання і установлення. Скоби запобіжні, башмаки, колодки гальмівні - знімання, установлення. Тяги прес-маслянок паровозів - виготовлення. Устаткування гальмове трамваїв і тролейбусів - ремонт і складання вузлів. Устаткування пісочниць та їх форсунки - ремонт. Фільтри повітряні, паливні і масляні, повітроочищувачі, з'єднувальні трубки масло- і водопроводу - знімання, розбирання, очищення, складання і установлення. Щитки димової коробки, прес-маслянки з приводом, водяні насоси, парові машини вуглеподавальників паровозів - знімання, установлення.