Категорія - Професіонали |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Диспетчер-інструктор служби руху", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Наявність свідоцтва диспетчера управління повітряним рухом 1, 2 класу. Відповідний документ про закінчення курсів підготовки диспетчерів-інструкторів у сертифікованому навчальному закладі за спеціальними програмами, затвердженими відповідно до встановлених вимог. Стаж роботи за професією диспетчера управління повітряним рухом - не менше 3 років. Знання англійської мови в обсязі, передбаченому встановленими вимогами.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України, методику професійної підготовки диспетчерського складу та оцінки їх практичних навичок, основи педагогіки; Статут підприємства; основи трудового законодавства; основні правила польотів України; настанови, інструкції, директивні вказівки стосовно управління повітряним рухом; технологію відповідного диспетчерського пункту; льотно-технічні характеристики повітряних суден цивільної авіації та іноземних авіакомпаній, які виконують польоти через аеропорт, організацію, планування і забезпечення руху повітряних суден, повітряну навігацію; авіаційну метеорологію; методику аналізу метеорологічної обстановки; методику виконання навігаційних розрахунків руху повітряних суден; організацію зв'язку; використання радіосвітлотехнічних засобів для контролю за рухом ПС на площі аеродрому; основні показники роботи підрозділів обслуговування повітряного руху, основи педагогіки; методику професійної підготовки диспетчерів служби руху; передовий вітчизняний і світовий досвід професійної підготовки працівників обслуговування повітряного руху. Безпеку життєдіяльності. У разі планування і координації обслуговування повітряного руху на міжнародних повітряних лініях і аеропортах повинен знати: правила та процедури ведення радіообміну англійською мовою з екіпажами служби руху і мати допуск до його ведення, англійську мову для ведення радіозв'язку із суміжними зарубіжними центрами обслуговування повітряного руху та ведення переговорів з екіпажами іноземних авіакомпаній (або їх представниками), які готуються до вильоту або прибули (виконали посадку на аеродромі).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить стажування працівників з керування повітряним рухом, контролює їх роботу в початковий період самостійної роботи та надає їм практичну допомогу, оформлює документи на допуск до самостійної роботи. Контролює практичну підготовку диспетчерського складу з управління повітряним рухом. Аналізує рівень практичної і теоретичної підготовки диспетчерського складу. Готує рекомендації про їх подальше професіональне використання. Бере участь в атестації диспетчерів, плануванні підготовки, перепідготовки та підвищенні кваліфікації працівників. Проводить технічні та методичні навчання з позаштатними диспетчерами-інструкторами свого структурного підрозділу, контролює їх роботу щодо навчання і виховання молодих працівників. Володіє, узагальнює і розповсюджує передові форми і методи професійного навчання працівників обслуговування повітряного руху. Вносить пропозиції щодо удосконалення професійної підготовки молодих працівників і методичної роботи з керівним складом підрозділів обслуговування повітряного руху.